Nesvarbu, ar valomi paviršiai ar oda, visiems reikia tvirto, sugeriančio drėgmę ir minkšto liečiamo rankšluosčio namuose, darbe ar net vieno karto naudojimui.
Kokie rankšluosčiai yra kokybiški?
Popieriniai rankšluosčiai - yra gaminami iš pasmulkintos augalinės medžiagos, vadinamos celiulioze, kurioje gali būti medienos, medvilnės ir kitų augalų. Celiuliozės molekulės iš tikrųjų yra cukrus, bet ne toks, kokį mes valgome, šis traukia vandens molekules. Todėl popieriniai rankšluosčiai puikiai tinka skysčių absorbcijai, kitaip tariant sugerti skystį. Įdomus faktas: popieriniai rankšluosčiai ištikrujų pagaminti su mažais įtrūkimais, kurie padeda geriau sukibti rankšluočio sluoksniams.
Būtina paminėti, kad kokybiški rankšliuočiai sušlapę lengvai neplyšta ir neištysta.
Rankšluosčiai su viskozės pluoštu – plačiai naudojami estetikos, grožio srityje bei gydymo įstaigose. Šie kokybiški rankšluosčiai pasižymi antialerginėmis savybės, puikia strukūra, kuri nepalieka pūkų, labai geru atsparumu ir tvirtumu, antistatinėmis savybėmis. Ypač rekomenduojami kaip rankšluosčiai kosmetologijai.
Tekstilės rankšluosčiai – kasdien naudojami rankšluosčiai mūsų namuose pagaminti iš natūtalaus austinio, neaustinio, trikotažinio pluošto, o dažniausiai tai medvilnės ar lino arba maišytų medžiagų. Svarbu atsižvelgti į rankšluosčio kokybę, kadangi tekstilės rankšluosčiai naudojami kūnui, rankoms, veidui šluostyti. Rekomenduojama pirkti 100% šukuotos medvilnės arba lino rankšluosčius, taip pat storesnius, didesnio tankio rankšluosčius. Jei norite įsigyti minkštesnį rankšluosti patartina rinktis aukštesnių kilpų rankšluosčius.
Pigiausi rinkoje variantai – kombinuotos arba maišytų medžiagų tekstilės rankšluosčiai. Brangiausi 100% lino, kanapių arba bambuko pluošto rankšluosčiai.
Pirkdami popierinius rankšluosčius atminkite, kad kiekvienas prekės ženklas turi skirtingą lapų skaičių viename ritinyje ir kad viso lapo dydis skiriasi pagal prekės ženklą, todėl palyginti kainą gali būti sudėtinga. Rankšluosčiai kaina tikrai gali svyruoti ir priklausyti nuo esamo rankšluosčių sluoksnių skaičiaus. Plonesni - pigesni, o storesni – brangesni.
Perkant vienkartinius rankšluosčius su viskozę būtina atsižvelgti į medžiagų sudėtį ir sužinoti kiek procentų vizkozės, o kiek popieriaus arba sintetinio pluošto sudaro medžiagą. Nuo to priklauso rankšluosčio tamprumas, tvirtumas, tekstūra bei minkštumo lygis.
Kokia priežiūra reikalinga rankšluosčiams?
Vienkartinius rankšluosčius išmetame po vieno jų panaudojimo, tačiau tekstilės rankšluosčiams būtina bent minimali priežiūra.
Skalbiant tekstilės rankšluosčius nerekomenduojama daug naudoti skalbinių minkštiklio. Pasak specialistų, tokiu atveju rankšluosčiai dar labiau kietėja, nes minkštiklis nėra gerai išskalaujamas ir jo likučiai kaupiasi rankšluostyje. Taip pat skalbiant nerekomenduoja naudoti baliklį, o džiovinti tik džiovyklėje arba pavėsyje.
Prieš dedant skalbtį rankšluostį, būtina peržiūrėti etiketėje esančią informaciją t.y. sužinoti kokioje temeperatūroje rankšluostis turi būti skalbiamas. Jei paisoma visų priežiūros reikalavimų rankšluostis tarnaus iki 6 metų.
Pagrindinės rekomendacijos:
• Skalbimo mašinoje plaukite rankšluosčius nustatę “rankinį plovimo“ nustatymą arba „švelnaus plovimo“ nustatymą 40 laipsnių temperatūroje.
• Skalbkite baltus ir skirtingų spalvų rankšluosčius atskirai.
• Norėdami išvengti spalvos pasikeitimo ir dėmių, niekada nenaudokite balinamųjų, šviesinančių ar dezinfekuojančių produktų, tokių kaip balikliai, kurių sudėtyje yra benzoilo peroksido arba alfa hidroksilo rūgščių. Sąveika su produktais, kurių sudėtyje yra baliklio, gali nepataisomai pakeisti jūsų rankšluosčių spalvą.
• Nenaudokite daugiau nei jūsų gamintojo rekomenduojamas ploviklio kiekis. Per daug ploviklio gali palikti rankšluosčius šiurkščius.
• Nenaudokite skysto audinių minkštiklio.
• Rankšluosčius džiovinkite ore, pavėsyje.
• Laikykite švarius, sausus rankšluosčius gerai vėdinamoje, vėsioje ir sausoje vietoje. Norėdami, kad jie atrodytų purūs, prieš sulankstydami, rankšluosčius pakratykite.
• Norint, kad rankšluostis atgautų minkštumą, skalbiant galima įpilti šiek tiek acto.
• Jei rankšluostis įsigėręs nemalonaus kvapo, skelbiant rekomenduojama įberti ½ puodelio sodos.
Kaip dažnai turėtumėte plauti rankšluosčius?
Daugelis žmonių nepakankamai plauna rankšluosčius! Senoji taisyklė skelbia, kad skalbi rekomenduojama kas 3 dienas, tačiau iš tikrųjų geresnė rekomendacija yra skalbto panaudojus jį 3 kartus. Gyvenant karštoje ir drėgnoje vietoje, rekomenduojama skalbti dažniau, kad sustabdytumėte bakterijų dauginimąsi. Rankšluosčius reikia skalbti beveik kasdien. Geriausia turėti 2–3 rankšluosčių rinkinius.
Kur įsigyti kokybiškus rankšluosčius?
Beautyfor vienkartiniai rankšluosčiai ir servetėlės naudojami įvarių grožio specialistų darbo metu. Beautyfor prekiauja patikimais vienkartinių rankšluosčių tiekėjais iš visos Europos, o taip pat kompanija pati gamina savo prekės ženklo vienkartinę produkciją. Dažnai taiko rankšluosčiai akcija. Vieni iš populiariausiu Beautyfor viskozės rankšluosčių - "BIO EKO", kurie pasižymi puikiu drėgmės sugerimu, puikiu tvirtumo - atsparūs įplišimams bei storiu, kadangi yra labai ploni ir lengvi, tinkamo tiek kirpyklos, masažo ar kosmetologijos kabinete. Beautyfor vienkartiniai rankšluosčiai gaminami iš itin minkštos viskozės medžiagos, kuri taip pat ir nealgirzuoja odos. Taip pat vieni populiariausių Beautyfor rankluosčių - vienkartiniai "Airlaid" ranklšluosčiai, kurie pasižymi geru drėgmės sugerimu, nesivelia ir nepalieka plaušelių, turi lengvą tekstūrą. "Airlaid" rankšluosčiai rekomenduojami pedikiūro ir manikūro specialistams. Tai populiariausi rankšluosčiai internetu.