Pincetas yra mažas įrankis, naudojamas ypač smulkiems ir mažiems daiktams paimti, kuomet vien pirštais ir rankomis tokių smulkių objektų – daiktų paimti praktiškai neįmanoma. Žmonės pincetu dažniausiai naudojasi grožio srityje – antakiams, plaukams pešioti, grožio ir estetikos srityje bei ypač smulkioms procedūroms atlikti, o taip pat ir daugelyje kitų sričių. Pavyzdžiui pincetas naudojamas mažoms, ypač ant paviršiaus montuojamoms, elektroninėms dalims ir mažoms mechaninėms modelių ir tiksliųjų mechanizmų dalims. Pašto ženklų kolekcionieriai naudoja pincetus pašto ženklams tvarkyti, kurie, nors ir pakankamai dideli, kad juos galėtų pasiimti rankomis, tačiau yra tikimybė juos tvarkant rankomis sugadinti.
Visgi dažniausiai naudojamas - pincetas antakiams.
Antakių pincetas dažniausiai gaminamas iš nerūdijančio plieno, yra tvirtas ir ilgaamžis. Nerūdijančio plieno pincetus galima sterilizuoti tirpaluose, UV spinduoliuose, purkšti dezinfekciniais skysčiais tiesiogiai, jie nebijo drėgmės ir vandens, nes visiškai nerūdija.
Yra dvi įprastos pincetų konstrukcijos formos: du sulydyti, kampuoti metalo gabalai arba vienas metalo gabalas, sulenktas per pusę. Sulankstytas pincetas yra pigesnis, tačiau suteikia silpnesnį sukibimą. Lydytas pincetas yra brangesnis, tačiau leidžia tvirčiau sukibti. Plotis tarp žnyplių galiukų, kai netaikoma jokia jėga, taip pat turi įtakos rankenos galingumui. Pincetas kaina priklauso nuo to ar jis pagamintas rankiniu būdu, ar gaminys yra iš kokybiško nerūdijančio plieno ar šalia pinceto (ir pačiame pincete) yra papildomų priedų.
Antakių pincetas pasižymi įvairių formų galiukais. Jo standartinis ilgis yra apie 9 – 10 сm., pinceto antgalio dydžiai yra skirtingi ir jų yra labai daug. Galiukas gali būti nuo 1mm iki 6 mm. Blakstienoms dėlioti ir priauginti pasirenkamas ypač mažo ir smailaus dydžio pincetas, antakiams standartiškai iki 4-5 mm – smailios, kirstos formos. Bukas pincetas turi užapvalintą galą, kurį galima naudoti, kai smailus daiktas gali įsipainioti. Plokštieji pincetai turi kampinį galiuką, kuris gali būti naudojamas atplaišoms pašalinti. Kai kurie pincetai turi ilgą į adatą panašų galiuką, kuris gali būti naudingas norint patekti į mažus įtrūkimus, tarpus. Trikampiai pincetai turi didesnius, platesnius galiukus, naudingus sugriebti didesnius objektus. Taip pat yra pincetai su išlenktais antgaliais, dar kartais vadinami sulenktomis žnyplėmis. Mikro pincetai turi ypač mažą smailų galiuką. Skersinio fiksavimo pincetai (dar žinomi kaip atvirkštinio veikimo pincetai arba savaime užsidarantys pincetai) veikia priešingai nei įprasti pincetai. Kryžminio užrakto pincetai atsidaro, kai suspaudžiami, ir užsidaro, kai paleidžiami, sugriebdami daiktą.
Kokybiškas pincetas internetu? Įmanoma!
Svarbiausia pasidomėti pateikiama gamintojo arba pardavėjo techninę informacija, arba prieš tai atvykti į prekybos vietą ir gyvai apžiūrėti prekę. Dažnai užsakant didesnį kiekį internetu siūloma geresnė kaina. Taip pat internete dažniausiai galioja ir specialios internetinės parduotuvės nuolaidos.