Beautyfor baldų priežiūros ir eksploatavimo taisyklės
-
Bendros baldų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės
Baldus reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, tiesioginio elektros prietaisų poveikio, negalima jų statyti arčiau nei 1 m iki šilumos šaltinių, oro kondicionierių.
Baldų negalima stumdyti, nes galima juos pažeisti. Baldų pernešimas leis išvengti galimų grindų apgadinimų. Perstūmimo metu baldų kojelės gali subraižyti grindų paviršių.
Staigūs temperatūros pokyčiai gali stipriai pažeisti baldus arba jų dalis.
Reikia vengti vandens, alkoholio, skiediklio, tirpiklių ir įvairių kitų cheminių priemonių poveikio baldams. Priemonės, skirtos baldų valymui yra naudojamos tik su baldų naudotojo atsakomybe, prieš tai priemonę išbandžius nematomoje vietoje. Atsiradusias dėmes ar skysčius reikia valyti nedelsiant!
Baldai turi būti statomi sausose, vėdinamose patalpose. Baldai negali būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių.Baldus reikia saugoti nuo:
5.1. tiesioginių saulės spindulių;5.2. baldai neturėtų stovėti arčiau nei 1 m iki šilumos šaltinio;
5.3. aukštos temperatūros;
5.4. privalu užtikrinti, kad ant baldų nepapultų karštų daiktų;
5.5. mechaninio poveikio (vengti smūgių, nebraižyti paviršiaus aštriais daiktais);
5.6. skysčių ir rūgščių poveikio.
Baldų pristatymas, išpakavimas, baldų pastatymasPrieš pirma kart naudojant baldo išlankstymo funkcija reikia įsitikinti, kad visos transportavimo apsaugos yra pašalintos.
Baldas gali turėti suglamžymus, kurių priežastis yra transportavimas. Tokiu atveju yra rekomenduojamas rankinis baldo dalių (porankių, pagalių ir pan.) formavimas, kas leis greičiau išgauti reikiamą baldo formą.
Nekelkite baldo už porankių. Netraukite baldo už galvūgalio, minkštųjų atkaltės pagalvių, porankių ar nugaros pagalvių, nes tai gali sugadinti siūles. Atsargiai kelkite gaminį visu korpusu nuo pagrindo.
Išpakavus baldą nerekomenduojama juo iš kart naudotis. Palikite baldą išsivėdinti.
Baldai turi būti pastatyti lygiame paviršiuje. Baldą statykite 5 - 10 cm nuo sienos, kad neatsirastų nusitrynimų ar įspaudimų.
Rekomenduojama patalpos santykinė oro drėgmė: 45% - 55%, temperatūra nuo +18ºC iki +23ºC
Nerekomenduoja baldo statyti pernelyg arti šildytuvų ir kitų šilumos šaltinių, toliau nuo orlaidžių ir oro kondicionierių, kad būtų išvengta staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių (minimalus atstumas 1 m.)
Prieš pradedant gaminio naudojimą jį reikia apsaugoti gamintojo arba pardavėjo rekomenduojamomis valymo ir konservavimo priemonėmis.Baldų naudojimas
Baldai turi būti naudojami pagal paskirtį;
Per pirmuosius tris naudojimo mėnesius baldo porolonas turėtų suminkštėti ir toks išlikti.
Negalima sėdėti ant porankių, atlošo.
Negalima stovėti, šokinėti sėdimojoje vietoje, atramoje.
Naudojant minkštus baldus su pagalvėmis reikia jų formavimą rankomis kartoti priklausomai nuo baldo naudojimo intensyvumo.
Natūraliu naudojimo efektu yra apdangalo raukšlėjimasis, sėdimosios dalies nedidelis išsisėdėjimas, audinio, dirbtinės ar natūralios odos tempimasis, laisvumas, apsitrynimas siūlių vietoje, odos blizgesys. Sėdimose dalyse naudojimo metu iš audinio gali susidaryti lengvos klostės - tai yra tempimo pasekmė ir nėra medžiagos defektas.
Netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje - visada traukite ties centru.
Rekomenduojama vengti betarpiško baldo apmušalo kontakto su žmogaus kūno prakaitu, gyvūnų ir augalų kilmės riebalais, tirpikliais ir alkoholį turinčiais skysčiais bei su kitomis cheminėmis priemonėmis, galinčiomis turėti nepalankų poveikį apmušalui.
Nedėkite ant baldų laikraščių, žurnalų - dažai gali įsigerti ir sugadinti baldo apmušalą. Džinsai ir kiti drabužiai, baldų apdangalai (pledai), bei daiktai pagaminti iš dažančio audinio (medžiagos), gali palikti matomų dėmių ant baldo apmušalo.
Laikui bėgant gali atsirasti atspalvio nevienodumas, kurį sąlygoja blukinantis šviesos poveikis.NATŪRALI/DIRBTINĖ ODA
Matmenys
Minkštieji baldai yra gaminami naudojant minkštas medžiagas ir negali būti išmatuoti tiksliai pagal matmenis. Nedideli baldo matmenų nukrypimai, siūlių nevienodumai ir pan. yra neišvengiami ir būdingi minkštiems baldams.Spalvos nukrypimai
Spalvos skirtumai tarp pavyzdžio pirkimo metu ir galutinio produkto gali skirtis. Dėl dažymo technologijų nėra absoliučios garantijos, kad pavyzdžio audinio spalva visiškai sutaps. Tai taikoma tiek audiniams, tiek dirbtinei bei natūraliai odai. Garantija taip pat netaikoma medžiagų tekstūros nevienodumui.Kvapas
Oda, dirbtinė oda, gobelenas, mediena turi savo specifinį kvapą.
Valymas
Baldų apmušalams valyti privaloma naudotis tik atitinkamų registruotų įmonių valymo paslaugomis arba naudoti parduodamas sertifikuotas priemones, skirtas tik atitinkamų baldų apmušalų priežiūrai, griežtai laikantis jų naudojimosi taisyklių bei baldo gamintojo rekomendacijų.
Sausam purvui pašalinti, atsargiai nušluokite baldą sausu audiniu ar švelnių šerių šepečiu.
Baldus valyti reikia sukamais judesiais, smarkiai nespaudžiant. Stiprus trynimas gali pažeisti apmušalo paviršių tiek odinių, tiek dirbtinės odos bei išplėsti dėmę.
Jei baldas yra šlapias, nedžiovinkite jo plaukų džiovintuvu, o naudokite popierinius rankšluosčius ar sausą baltą audinį.
Visada valykite vientisus baldo elementus - nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte, pvz. sėdimoji dalis, porankiai.
Odinių baldų valymas
Įprastiniam valymui naudokite nespalvoto audinio medvilninę šluostę sudrėkintą kambario temperatūros vandeniu. Porą kartų per metus reikia odinius baldus sutepti specialia odiniams baldams skirta priemone, išvengiant odos džiūvimo bei skilinėjimo. Jokiu būdu odai valyti nenaudokite tirpiklių, acetono, spirito, muilo ir skalbimo milteliu. Valymui naudokite odai skirtą valymo kremą. Atminkite, kad oda reikalauja labai atidžios priežiūros. Neskalbkite odinių baldų apmušalų.Dirbtinės odos baldų valymas
Įprastiniam valymui naudokite švarią šluostę. Eko odos atnaujinimui naudokite švarią šluoste suvilgytą ricinos aliejumi
Metalinių ir stiklinių elementų, stiklinių stalų ir staliukų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės
Metalo paviršiams valyti nenaudokite kietų abrazyvinių priemonių. Pažeistą paviršių nedelsdami nupoliruokite, taip apsaugosite nuo korozijos po juo esančius metalo sluoksnius.
Valykite dulkes.
Chromuotus ar nerūdijančio plieno paviršius valykite tik specialiomis tam pritaikytomis valymo priemonėmis. Ilgalaikis metalo apdailos baldų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją.
Kambario baldų nerekomenduojama naudoti lauke.
Nuo stiklinių baldų elementų dulkės valomos minkšta sausa šluoste. Valykite tik žinomų gamintojų valikliais, vadovaudamiesi ant pakuočių pateiktomis instrukcijomis. Stiklo valiklių nepurkškite ant kitų paviršių ar matinio stiklo. Matinio stiklo reikmenis atsukite matine puse žemyn.
Matinė (šiurkšti) stiklo paviršiaus pusė yra padengta specialiu laku, todėl laku padengtą stiklo paviršiaus pusę plauti tik paprastu šiltu +35-40°C vandeniu. Jei matinio (šiurkštaus), laku padengto stiklo paviršiaus pusė ištepta vienoje vietoje, būtina valyti visą stiklo paviršių.
Valyti būtinai tik medvilniniu audeklu arba specialiomis stiklui skirtomis pašluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje.
Matinio stiklo nevalykite stiklo valikliu. Saugokite, kad ant jo nepatektų riebalų, nes gali likti sunkiai išvalomų dėmių.Plastiko baldų ir apdailos valymo instrukcija: Tokius paviršius būtina valyti drėgna šluoste. Paviršių būtina sausai nušluostyti. Nevalykite braižančiomis šluostėmis ar valikliais, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių. Nenaudokite medienai skirtų poliravimo ar blizginimo priemonių.
Norint, kad baldai Jums ilgai tarnautų ir džiugintų išskirtine išvaizda, pateikiame Jums informaciją apie baldų gamybai naudotas medžiagas, priežiūrą ir saugų vartojimą.
Poliesteris – audinys minkštų dalių (sėdėjimo ar nugarinės dalies pagalvės), skėčio audinio gamybai. Tai labai populiari medžiaga naudojama baldų gamyboje. Aukštas atsparumas vandeniui. Blukimui atsparumas vidutinis (tamsios spalvos gali nublukti ilgą laiką veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, tačiau tai niekaip neįtakoja kitų savybių. Gamintojas rekomenduoja naudoti uždangalus, jeigu norite išlaikyti kuo ilgiau pradinę spalvą. Rekomenduotina valyti purškiamomis putomis arba vandeniu ir muilu (vandens temperatūra ne didesnė kaip 30°C).
Keramika – patvari, saugi ir nereikalaujanti jokios specialios priežiūros medžiaga. Dėmesio! Atsargiai elkitės su aštriais daiktais, jie gali pažeisti paviršių. Priežiūrai naudokite apyšiltį vandenį, muilą ir švelnią kempinėlę. Pastaba. Plovimui nenaudoti aukšto slėgio įrenginių.
Dėmesio! Priežiūrai draudžiama naudoti rūgštinius valiklius. Paviršių priežiūrai naudoti tik valymo priemones, neturinčias kietų dalelių. Saugoti nuo mechaninio poveikio: vengti smūgių, nebraižyti paviršių aštriais daiktais, pvz., negalima pjaustyti maisto produktų tiesiogiai ant paviršiaus. Nenaudokite baliklių, tirpiklių.
Aliuminis – patvarus, lengvas, nerūdijantis metalas atsparus drėgmei. Iš jo pagaminti beveik visi baldų rėmai. Jeigu paviršius yra iš neapdoroto aliuminio, tai jis šviečiant saulei gali šiek tiek papilkėti. Dėmesio! Atsargiai elkitės su aštriais daiktais, jie gali pažeisti paviršių. Priežiūrai naudokite apyšiltį vandenį, muilą ir švelnią kempinėlę. Pastaba. Plovimui nenaudoti aukšto slėgio įrenginių.Bendros baldų surinkimo instrukcijos.
Renkant baldus reikia naudotis pridedamomis surinkimo instrukcijomis:
Atsargiai padėkite baldą ant tiesaus, gerai nuvalyto, minkšto paviršiaus, kad išvengtumėt paviršiaus subraižymų.
Surenkant stalą patariame pirma surinkti stalo kojas prieš jas pritvirtinant prie stalviršio.
Varžtus su poveržlėmis atsargiai įdėkite į rėmo ar kojų skyles. Rankomis varžtus sukite pagal laikrodžio rodyklę. Baldo surinkimas nereikalauja didelės fizinės jėgos. Priverstinis varžto sukimas gali sugadinti sriegius.
Visi varžtai ir medsraigčiai pirmiausia turi būti įsukti rankomis ir tik tada galima visus priveržti raktais.
Detalesnę baldų surinkimo instrukciją rasite baldų dėžėje.ATSISIŲSTI PILNA BALDŲ PRIEŽIŪROS IR EKSPLOATACIJOS DOKUMENTĄ